| Nominal Size | 25.40 mm (1.000″) |
|---|---|
| Item Type | Regular Type |
| Finish | Yellow Zinc |
| Grade | Alloy Steel |
| Material | SAE 4037 Alloy |
14mm Nominal Size, 3mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM14)
$0.13
3/8″ Lock Washer, For Detroit Diesel (103321-A)
$2.69
1″ Nominal Size, Regular – Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW81)
$1.22
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 4 cm |
| Bin Location | A40077 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LW81 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.