| Hose I.D | 12.70 mm (0.50″) |
|---|---|
| Pipe Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 900 psi Rating |
| Application | Air Brake Systems |
1/2″ Hose I.D x 3/8″ Pipe, Field Attachable Air Brake Hose Coupling Assembly Swivel (1492SW-8C)
$19.83
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 3.5 × 3.5 cm |
| Bin Location | 00094062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1492SW-8C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.