| Tube O.D | 12.70 mm (0.50″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.70 mm (0.50″) |
| Working Pressure | 750 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ Tube x 1/2″ Male NPT, Inverted Flare, Brass 90-Deg. Male Pipe Elbow (149-8D)
$10.83
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.2 × 2.4 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00094107 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 149-8D |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.