| Diameter | 12.7 mm (0.500″) |
|---|---|
| Drive Size | 9.53 mm (0.375″) |
| Length | 25.4 mm (1.000″) |
| Material | Stainless Steel |
Cummins® M5 x 0.8mm x 30mm Length, Socket Head Cap Screw (4076471)
$8.38
#10 UNC x 1/2 LG – Head Capscrew, Steel (1002-0808)
$6.68
1/2″ Diameter, 1″ Long, 13 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC12.1)
$0.36
66 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00058034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SCC12.1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.