| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Length | 114.3 mm (4.500″) |
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
5/16" Diameter, 4-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ516.412)
$1.50
9/16" Diameter, 4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ916.4)
$1.46
1/2″ Diameter, 4-1/2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ12.412)
$2.09
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.1 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | A30096 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ12.412 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.