| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Length | 203.2 mm (8.000″) |
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
7/16" Diameter, 5" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C7165)
$2.31
5/8" Diameter, 2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ58.2)
$1.78
1/2″ Diameter, 8″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ12.8)
$5.58
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.1 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | A30054 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ12.8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.