| Diameter | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Length | 12.70 mm (0.500″) |
| Wrench Size | 11.09 mm (0.437″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
1/4″ Diameter, 1/2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ14.012)
$0.25
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.7 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | A30031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ14.012 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.