| Tube O.D | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Male Pipe | 6.35 mm (0.250″) |
| Working Pressure | 1400 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4″ Tube x 1/4″ Male NPT, Inverted Flare, Brass 90-Deg. Male Pipe Elbow (149-4B)
$2.37
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 1.4 × 1.4 cm |
| Bin Location | 00094107 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 149-4B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.