| Tube O.D | 15.8 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 15.8 mm (0.25″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Tee Type |
3/8" Tube, DOT Air Brake Union Tee Fitting, For SAE J844D Tube, Brass (1464-6)
$9.42
3/8″ Tube, Union Tee, Push-to-Connect, DOT Air Brake Fitting, Brass (PC1464-6)
$24.37
1/4″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass Male Pipe Run Tee (1471-4B)
$8.70
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 3.3 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00094076 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1471-4B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.