| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Union Tee |
1/4″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass Male Pipe Branch Tee (1472-4B)
$7.38
1/4″ Tube x 1/4″ Pipe, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Brass Male Run Tee (PC1471-4B)
$14.65
3/8″ Tube, Union Tee, Push-to-Connect, DOT Air Brake Fitting, Brass (PC1464-6)
$24.37
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 3.7 × 1.3 cm |
| Bin Location | 00094081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1464-6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.