| Tube O.D | 12.70 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.70 mm (0.25″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Tee Type |
3/8″ Tube, Union Tee, Push-to-Connect, DOT Air Brake Fitting, Brass (PC1464-6)
$24.37
1/2″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Swivel Tee (PC1472SW-8C)
$27.67
1/4″ Tube x 1/4″ Pipe, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Brass Male Run Tee (PC1471-4B)
$14.65
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.9 × 3.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | 00094087 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1471-4B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.