| Diameter | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Length | 57.15 mm (2.250″) |
| Wrench Size | 11.09 mm (0.437″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
5/8" Diameter, 2-3/4" NC Length, Grade-8, Hex Cap Screw, Carbon Steel, Yellow Zinc Finish (H8CZ58.234)
$0.93
5/16" Diameter, 5-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C516512)
$0.71
1/4″ Diameter, 2-1/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8CZ14.214)
$0.17
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | A30033 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ14.214 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.