| Diameter | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Length | 50.80 mm (2.000″) |
| Wrench Size | 11.09 mm (0.437″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
5/8" Diameter, 8" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C588)
$6.88
5/16" Diameter, 3-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8F516132)
$0.86
1/4″ Diameter, 2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8F142)
$0.35
25 in stock
Less than 25 items left!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | A30081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8F142 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.