| Nominal Size | 6.350 mm (0.250″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 7.137 mm (0.281″) |
| Outer Diameter | 15.87 mm (0.625″) |
| Thickness | 1.574 mm (0.062″) |
1/4″ F436 Flat Washer, 1/16″ Thickness, Grade-8, Steel, Yellow Zinc (FW814)
$0.11
393 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.6 × 1.6 × 1.6 cm |
| Bin Location | A40071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FW814 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.