| Diameter | 10 mm (0.393″) |
|---|---|
| Wrench Size | 17 mm (0.669″) |
| Length | 140 mm (5.511″) |
| Material | Stainless Steel |
16mm Diameter, 100mm Long, 24mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C16.100)
$5.32
12mm Diameter, 50mm Long, 19mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HMF12.50)
$2.19
10mm Diameter, 140mm Long, 17mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C10.140)
$2.90
66 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.6 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | 00058083 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C10.140 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.