| Diameter | 10 mm (0.394″) |
|---|---|
| Wrench Size | 17 mm (0.669″) |
| Length | 40 mm (1.575″) |
| Material | Stainless Steel |
8mm Diameter, 16mm Long, 13mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C8.16)
$0.32
14mm Diameter, 25mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C14.25)
$0.86
10mm Diameter, 40mm Long, 17mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C10.40)
$0.95
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | 00058052 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C10.40 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.