| Nominal Size | 10 mm (0.394″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 18.1 mm (0.713″) |
| Inside Diameter | 10.2 mm (0.402″) |
| Thickness | 2.2 mm (0.087″) |
| Material | Stainless Steel |
Deutsch HD30 Series, Lockwasher, For Use with Size-24 Connectors (112264)
$4.56
14mm Nominal Size, 3mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM14)
$0.13
10mm Nominal Size, 2.2mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWMH10)
$0.25
77 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.006 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 1.8 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00058051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LWMH10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.