| Diameter | 14 mm (0.551″) |
|---|---|
| Wrench Size | 22 mm (0.866″) |
| Length | 40 mm (1.575″) |
| Material | Stainless Steel |
12mm Diameter, 80mm Long, 19mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (CSMC1091280)
$3.25
16mm Diameter, 75mm Long, 24mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (CSMC1091675)
$3.26
14mm Diameter, 40mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (CSMC1091440)
$1.57
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 2.5 × 2.5 cm |
| Bin Location | 00058063 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSMC1091440 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.