| Diameter | 16 mm (0.630″) |
|---|---|
| Wrench Size | 24 mm (0.945″) |
| Length | 35 mm (1.378″) |
| Material | Stainless Steel |
14mm Diameter, 25mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C14.25)
$0.86
18mm Diameter, 90mm Long, 27mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C18.90)
$4.79
16mm Diameter, 35mm Long, 24mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C16.35)
$1.24
17 in stock
Only 17 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 2.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00058064 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C16.35 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.