| Diameter | 16 mm (0.630″) |
|---|---|
| Wrench Size | 24 mm (0.945″) |
| Length | 40 mm (1.575″) |
| Material | Stainless Steel |
14mm Diameter, 25mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C14.25)
$0.86
16mm Diameter, 90mm Long, 24mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C16.90)
$2.88
16mm Diameter, 40mm Long, 24mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C16.40)
$2.03
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 2.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00058064 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C16.40 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.