| Nominal Size | 18 mm (0.708″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 29.4 mm (0.157″) |
| Inside Diameter | 18.2 mm (0.717″) |
| Thickness | 3.5 mm (0.138″) |
| Material | Stainless Steel |
6mm Nominal Size, 2.5mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM6)
$0.03
1/2" Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW812)
$0.20
18mm Nominal Size, 3.5mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM18)
$0.17
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.8 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00058072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LWM18 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.