| Nominal Size | 20 mm (0.787″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 21 mm (0.826″) |
| Outer Diameter | 37 mm (1.456″) |
| Nominal Thickness | 4 mm (0.157″) |
| Washer Type | DIN-6916 Type |
| Material | Hardnened Steel |
12mm Nominal Size, 3mm Thick, Structural Flat Washer, Hardened Steel (FWMH12)
$0.59
Allison Transmission® Washer (6777103)
$17.77
20mm Nominal Size, 4mm Thick, Structural Flat Washer, Hardened Steel (FWMH20)
$1.50
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 3.6 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00058074 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FWMH20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.