| Diameter | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Wrench Size | 26.97 mm (1.062″) |
| Thickness | 22.22 mm (0.875″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
1-1/4″ Diameter x 12 TPI, 1.094″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF114)
$7.88
Detroit Diesel® M10 Turbocharger Nut (A0009903150)
$7.39
3/4″ Diameter, 0.875″ Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF34)
$2.31
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.1 × 3.1 × 2.3 cm |
| Bin Location | A40095 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LNF34 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.