| Diameter | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Length | 44.45 mm (1.750″) |
| Wrench Size | 28.57 mm (1.125″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
3/4" Diameter, 6" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C346)
$6.54
3/4" Diameter, 3" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C343)
$4.27
3/4″ Diameter, 1-3/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C34134)
$2.82
20 in stock
Only 20 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 3.3 × 3.3 cm |
| Bin Location | A30065 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8C34134 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.