| Diameter | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Length | 82.55 mm (3.250″) |
| Wrench Size | 28.57 mm (1.125″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
5/8" Diameter, 3-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ58.312)
$3.89
CAT® 3/8″-16 Thread Size, 1-5/8″ Length, Hexagon Head Bolt, Steel (2A-4639)
$1.02
3/4″ Diameter, 3-1/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ34.314)
$2.09
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.2 × 3.3 × 3.3 cm |
| Bin Location | A30111 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ34.314 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.