| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 6.35 mm (0.50″) |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
5/32″ Tube x 1/16″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Pipe Connector, Brass (PC1468-5/32X1)
$6.31
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Connector (PC1468-4A)
$6.79
3/8″ Tube x 1/2″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Connector (PC1468-6D)
$9.83
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00094083 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1468-6D |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.