| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 6.35 mm (0.250″) |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Tee Type |
1/2″ Tube, Union Tee, Push-to-Connect, DOT Air Brake Fitting, Brass (PC1464-8)
$16.34
1/2″ Tube x 1/2″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Swivel Tee (PC1472SW-8D)
$36.37
3/8″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Brass Swivel Run Tee (PC1471SW-6B)
$20.88
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 3.5 × 1.7 cm |
| Bin Location | 00094087 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1471SW-6B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.