| Diameter | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Length | 31.75 mm (1.250″) |
| Wrench Size | 14.27 mm (0.562″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/4" Diameter, 3/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ14.034)
$0.08
3/8" Diameter, 4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ38.4)
$0.64
3/8″ Diameter, 1-1/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ38.114)
$0.29
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.7 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | A30084 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ38.114 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.