| Tube O.D | 7.93 mm (0.312″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 1200 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Connector |
5/16″ Tube x 1/8″ MNPT, Male Connector, Brass Inverted Flare Fitting (148-5A)
$0.78
21 in stock
Less than 21 items left!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00094106 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 148-5A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.