| Diameter | 7.9 mm (0.312″) |
|---|---|
| Drive Size | 4.8 mm (0.188″) |
| Length | 51 mm (2.000″) |
| Material | Stainless Steel |
3/8" Diameter x 2″ Long, 16 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SCFHC382)
$1.25
1/2" Diameter x 1″ Long, 13 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC12.1)
$1.15
5/16″ Diameter x 2″ Long, 18 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC516.2)
$0.27
17 in stock
Only 17 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 1.1 × 1.1 cm |
| Bin Location | 00058014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SFC516.2 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.