| Diameter | 7.924 mm (0.312″) |
|---|---|
| Wrench Size | 12.70 mm (0.500″) |
| Thickness | 6.731 mm (0.265″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
5/16″ Diameter x 24 TPI, 17/64″ Thickness, GR2 Slotted Hex Nut – LC/Steel (NHSF516)
$0.42
106 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 1.5 × 0.9 cm |
| Bin Location | A10034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NHSF516 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.