| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.70 mm (0.50″) |
| Working Pressure | 225 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
5/8″ Tube x 1/2″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 90° Male Pipe Elbow (1469-10D)
$11.78
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 4.2 × 2.4 cm |
| Bin Location | 00094075 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1469-10D |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.