| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 225 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
3/8″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Brass 90° Pipe Elbow (PC1469-6C)
$12.26
3/8″ Tube, DOT Air Brake Push to-Connect, Brass 90-Deg. Union Elbow (PC1465-6)
$14.63
5/8″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push˗to˗Connect, Brass 45° Male Elbow (PC1474-10C)
$26.17
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 2.5 × 2.5 cm |
| Bin Location | 00094095 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1474-10C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.