| Diameter | 15.87 mm (0.625″) |
|---|---|
| Length | 63.50 mm (2.500″) |
| Wrench Size | 23.79 mm (0.937″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
5/8" Diameter, 1" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C581)
$0.90
1/4" Diameter, 2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8F142)
$0.35
5/8″ Diameter, 2-1/2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C58212)
$2.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | A30062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8C58212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.