| Diameter | 11.09 mm (0.437″) |
|---|---|
| Wrench Size | 15.87 mm (0.625″) |
| Thickness | 9.779 mm (0.385″) |
| Finish | Zinc / Wax Type |
16mm Diameter, 16mm Thickness, 24mm Wrench Size, Steel Nylon Locknut, Zinc (NLNMF1615)
$2.25
1-1/2″ Diameter x 12 TPI, 1.317″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF112)
$17.36
7/16″ Diameter x 20 TPI, 0.385″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF716)
$0.39
38 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.1 × 2.1 × 1 cm |
| Bin Location | A10031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SLCF716 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.