| Diameter | 11.09 mm (0.437″) |
|---|---|
| Length | 152.4 mm (6.000″) |
| Wrench Size | 15.87 mm (0.625″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
CAT® 3/8″-16 Thread Size, 1-5/8″ Length, Hexagon Head Bolt, Steel (2A-4639)
$1.02
6mm Diameter, 45mm Long, 10mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (CSMC109645)
$0.46
7/16″ Diameter, 6″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ716.6)
$1.78
32 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 1.9 × 1.9 cm |
| Bin Location | A30093 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ716.6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.