| Nominal Size | 11.09 mm (0.437″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 11.88 mm (0.468″) |
| Outer Diameter | 23.39 mm (0.921″) |
| Thickness | 1.574 mm (0.062″) |
7/16″ F436 Flat Washer, 1/16″ Thickness, Grade-8, Steel, Yellow Zinc (FW8716)
$0.14
72 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.008 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.4 × 2.4 cm |
| Bin Location | A40071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FW8716 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.