| Diameter | 22.22 mm (0.875″) |
|---|---|
| Wrench Size | 33.32 mm (1.312″) |
| Thickness | 19.71 mm (0.776″) |
| Finish | Zinc / Wax Type |
5/16″ Diameter x 24 TPI, 0.273″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF516)
$0.96
1/4" Diameter, 0.3130" Thickness, GR2 Nylon Lock Nut – Low C/Steel (LNC14)
$0.50
7/8″ Diameter, 0.776″ Thickness, Stoverlok Nut – Type C (SLCC78)
$1.81
24 in stock
Less than 24 items left!
Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 3.8 × 1.9 cm |
| Bin Location | A40086 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SLCC78 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.