| Diameter | 22.22 mm (0.875″) |
|---|---|
| Length | 76.20 mm (3.000″) |
| Wrench Size | 33.32 mm (1.312″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
5/8" Diameter, 4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C584)
$3.25
5/16" Diameter, 3-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8F516132)
$0.86
7/8″ Diameter, 3″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C783)
$5.54
16 in stock
Only 16 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.8 × 4 × 4 cm |
| Bin Location | A30071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8C783 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.