| Diameter | 8 mm (0.314″) |
|---|---|
| Wrench Size | 13 mm (0.511″) |
| Length | 60 mm (2.362″) |
| Material | Stainless Steel |
18mm Diameter, 60mm Long, 27mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C18.60)
$2.93
12mm Diameter, 50mm Long, 19mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HMF12.50)
$2.19
8mm Diameter, 60mm Long, 13mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HMF8.60)
$1.05
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 1.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00058091 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HMF8.60 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.