| Diameter | 14.27 mm (0.562″) |
|---|---|
| Length | 44.45 mm (1.750″) |
| Wrench Size | 25.4 mm (0.812″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
7/16" Diameter, 1-3/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C716134)
$1.50
5/8" Diameter, 8" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C588)
$6.88
9/16″ Diameter, 1-3/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C916134)
$0.60
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 2.4 × 2.4 cm |
| Bin Location | A90021 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8C916134 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.