| Outside Diameter | 107.9 mm (4.250″) |
|---|---|
| Length | 265.6 mm (10.46″) |
| Thread Size | M32 x 1.5 |
| Filter Type | Spin-On Style |
| Micron Rating | 4 Absolute |
CAT® Advanced High Efficiency Fuel Filter (1R-0710)
$10.77
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5645)
$28.57
Baldwin Filters® M32 x 1.5 Thread Size, Fuel Filter, Spin-On Style (BF7814)
$21.37
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.2 × 11.2 × 27.5 cm |
| Bin Location | 00024105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | BF7814 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.