| Supply Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
|---|---|
| Control Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Delivery Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
| Dryer Type | Stand-Alone Type |
| Body Mount | 3/8″-16 UNC-2B (4x) |
Bendix® 12V / 90W AD-IP NEW Air Dryer, Stand-Alone, Includes Bracket (065612)
$1,202.65
FleetSpec 1/2″ Port – Alcohol Evaporator, Replace A72420 Haldex (FS-5210)
$100.41
Bendix® 12V / 90W AD-IP Reman. Air Dryer, Stand-Alone, Soft Seat Purge (5000709X)
$1,444.66
WITH CORE CHARGE
$534.17 Refundable core charge has been added. Learn more
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 31.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 22 × 31.75 cm |
| Bin Location | 00034301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | HVAC |
| Part # | 5000709X |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.