| Outer Diameter | 22.50 mm (0.88″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 10.21 mm (0.40″) |
| Fits Bot Sizes | 9.52 mm (0.375″) |
| Thickness | 5.00 mm (0.197″) |
| Material Type | Hardened Steel |
CAT® 19.4mm I.D – Copper Flat Washer, For Engine Flywheel Housing (3B-1925)
$3.16
Allison Transmission® OEM Flat Washer (6833167)
$36.50
CAT® 0.197″ Thickness, 3/8″ Flat Washer, Hardened Steel (8M-9024)
$0.73
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.2 × 2.2 × 0.5 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | 8M-9024 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.