| Outside Diameter | 19.30 mm (0.76″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 12.19 mm (0.48″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 3.58″ I.D, FKM Quad Ring Lobed Seal (9X-7715)
$33.48
CAT® 2.359″ I.D, 0.139" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (1S-2174)
$5.03
CAT® 0.484″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (2M-4453)
$4.50
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 2M-4453 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.