| Outside Diameter | 41.57 mm (1.64″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 34.54 mm (1.36″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | EPDM Rubber Type |
CAT® 2.225" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (3H-2652)
$5.68
CAT® 1.301" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (5P-5601)
$9.42
CAT® 1.359″ I.D, EPDM / 70A Seal O-Ring (7L-4774)
$4.07
16 in stock
Only 16 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.007 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 4.1 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 7L-4774 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.