| Outside Diameter | 67.05 mm (2.64″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 56.64 mm (2.23) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 0.378″ I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring, For Fuel Injection – Pump and Nozzle Valve (9X-7317)
$14.72
CAT® 1.359" I.D, EPDM / 70A Seal O-Ring (7L-4774)
$4.07
CAT® 2.225″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (3H-2652)
$5.68
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 6.7 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 3H-2652 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.