| Outside Diameter | 20.93 mm (0.82″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 13.97 mm (0.55″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 1.487" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (6F-0249)
$2.07
CAT® 1.484" I.D, VQM Silicone 70A O-Ring, For Cylinder Block / Cover (8M-4986)
$9.70
CAT® 0.546″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-8282)
$1.82
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.1 × 2.1 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-8282 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.