| Outside Diameter | 51.30 mm (2.01″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 40.60 mm (1.59″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 0.414" I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring (1J-9671)
$1.12
CAT® 0.748" I.D, FKM / 75A Seal O-Ring (2T-2695)
$11.22
CAT® 1.6″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (5P-5846)
$40.35
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 5.2 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00066014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part Type | OEM |
| Part # | 5P-5846 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.