| Outside Diameter | 112.8 mm (4.44″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 107.6 mm (4.24″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Rubber EPDM Type |
CAT® 1.049" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Hydraulic Control Valves (8M-4431)
$4.77
CAT® 1.421″ I.D, 0.109" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (1S-9799)
$9.44
CAT® 4.237″ I.D, EPDM / 70A O-Ring Seal (9X-7549)
$3.35
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.2 × 12.2 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 9X-7549 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.